Технологія облаштування мокрого штукатурного фасаду

Поряд з альтернативними, сухими, методами обробки будинків, наприклад, вентильованими фасадами, не втрачає своєї популярності і мокрий штукатурний фасад. Без нього неможлива реставрація історичних будівель, адже жоден сучасний матеріал не зможе відтворити відповідну облицювальну фактуру. Також актуальне застосування штукатурного фасаду і для житлових будинків. Зокрема, там, де через різницю температур ззовні і всередині на внутрішній поверхні стіни випадає конденсат. В цьому випадку штукатурка дозволяє винести точку роси назовні.

Незалежно від того, які використовуються штукатурні системи утеплення фасадів, основне їх завдання – зниження загальних тепловтрат. При правильному облаштуванні такої системи виключена можливість появи містків холоду.

Процес монтажу включає в себе кілька етапів і відхилення від технології в кожному з них загрожує певними наслідками, аж до необхідності проведення всіх робіт спочатку. Тому розглянемо детально кожен з етапів.

Підготовчі роботи

На цьому етапі важливо визначитися з матеріалом утеплювача, штукатурною сумішшю і підготувати основу для роботи. В якості утеплювача доцільно використовувати мінеральну вату або пінополістирол. Другий варіант менш витратний, але його показники теплопровідності гірші. При роботі можна використовувати різні штукатурні суміші для фасадів, вони володіють хорошими технічними характеристиками. Бувають вони наступних видів:

 • Мінеральні. Мають високу довговічність, але вимагають додаткового фарбування, так як кольорова палітра обмежена;
 •  Силікатні. Поставляються у вигляді готової суміші;
 • Цементно-вапняні. Складаються з декількох компонентів, що змішуються в певних пропорціях;
 • Силіконові. Дуже стійкі до механічних пошкоджень і простота нанесення;
 • На основі полімерних смол.

Особливо слід виділити систему Grant (Грант), яка представляє собою цілий комплекс матеріалів, що ідеально підходять один до одного. Сюди входить грунтовка, шпаклівка і безпосередньо штукатурна суміш. Це забезпечує високі показники теплопровідності і гідроізоляції.

Після вибору штукатурної системи утеплення фасаду і підбору необхідних матеріалів можна переходити до підготовки основи під утеплювач. На цьому етапі важливо вирівняти поверхню. Завершує етап підготовки обробка ґрунтовкою Grant.

Формування цокольного профілю і утеплювального шару.

Щоб плити утеплювача не сповзали, необхідно на границі фасаду і цоколя змонтувати цокольний профіль. Він повинен знаходитися строго по горизонталі по периметру будинку. Кріплення його до стіни здійснюється дюбелями Grant. Потім вже здійснюється безпосередньо укладання плит.
Робота починається з кута будівлі. На одну сторону плити наноситься суцільним шаром клеюча суміш по периметру. Ширина шару становить приблизно 10 см. Середину заповнюють теж клеєм, але точково. Монтаж окремих плит здійснюється одна до одної рядами, видаляючи надлишки клею. Наступний ряд укладається подібно до цегляної кладки. Після висихання клею (приблизно три дні) плити утеплювача додатково фіксуються зонтикоподібними дюбелями від Grant.

Встановлення армуючого шару

Перед формуванням мокрого штукатурного фасаду необхідно забезпечити надійність зчеплення. Це дозволяє зробити армуючий шар. Є кілька правил, що дозволяють правильно здійснити дану процедуру:

 • Товщина шару не повинна бути більше 6 мм;
 • Він повинен складатися з двох клейових шарів, між якими закладається армована сітка;
 • Сітка може бути звичайна будівельна або з склотканини фірми Grant;
 • Укладання сітки і нанесення другого шару клею здійснюється, поки перший шар не висох.
 • Фінішна обробка

На цьому фінішному етапі здійснюється безпосередньо нанесення штукатурного фасаду по утеплювачу. Для цього використовується обрана суміш. Нанесення здійснюється тонким рівномірним шаром поверх армування. Додатково фасад може фарбуватися.

Основні вимоги при облаштуванні штукатурного фасаду необхідно дотримуватися вимог:

 • Стіна для роботи повинна бути підготовлена ​​ідеально: мають бути відсутні горби, виїмки та інші нерівності;
 • На фасаді не повинно бути слабозакріплених елементів старої обробки;
 • Монтаж цокольного профілю здійснюється дюбелями на відстані один від одного 10-15 см;
 • Близько 40% поверхні утеплювача має бути заповнена клеєм;
 • При кріпленні матеріалу дюбелями потрібно, щоб вони входили в стіну на 5 см, якщо матеріал твердий, і 8-10 см – якщо він пористий;
 • Кількість дюбелів на одну плиту становить 6-10 штук;
 • Армована сітка повинна покриватися шаром штукатурки приблизно в 2 мм;
 • Всі роботи повинні здійснюватися відповідно до складеного проекту.

Нанесення штукатурки несе не тільки практичне значення (зміщення точки роси і захист утеплювача від впливів навколишнього середовища), але і декоративне. Можна використовувати різні фактури, наприклад, камінцеву або «короїд» від виробника Grant, які зроблять зовнішній вигляд будівлі більш естетичним. Якщо всі роботи по облаштуванню мокрого штукатурного фасаду були зроблені правильно, то така поверхня прослужить дуже довгий час без втрати вигляду та якості.

17 думки про “Технологія облаштування мокрого штукатурного фасаду”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *